Zoggs | Sprintback E+ Uimapuku Koralli | Sprintback | Koko 34 Zoggs | Sprintback E+ Uimapuku Koralli | Sprintback | Koko 34 Zoggs | Sprintback E+ Uimapuku Koralli | Sprintback | Koko 34 Zoggs | Sprintback E+ Uimapuku Koralli | Sprintback | Koko 34

Zoggs | Sprintback E+ Uimapuku

Koralli | Sprintback | Koko 34

Tuotenumero:CO26462587CO-34
Koko

Kokotaulukko Zoggs Uimapuvut

59,90 EURsis.alv.
Lukumäärä: (Kpl):
-+
KvantumsrabattVolymrabatterMääräalennus
4 varastossa
Valitse vaihtoehdoista

Zoggs Sprintback -uimapuku on suunniteltu uintiharjoitteluun ja aktiiviseen käyttöön. Sprintback-selkä tarjoaa hyvän käsien liikkuvuuden uidessa. Uimapuvussa on neutraali tuki sekä vuoraus edessä ja takana, mikä takaa turvallisen ja miellyttävän istuvuuden vedessä. Korkea jalka-aukko antaa hyvän liikkumavapauden ilman, että vakaus kärsii. Kierrätettyä polyesteriä sisältävä EcoLast+™-materiaali tekee uimapuvusta kestävän valinnan uintiin ja säännölliseen harjoitteluun.

 

Ominaisuudet:

  • Korkea jalka-aukko
  • Ohuet olkaimet
  • Vuorattu edestä ja takaa

 

Materiaalin tyyppi – Ecolast+™:

  • Kestävä ekomateriaali, valmistettu RePETable®-langasta – kierrätetystä polyesteristä, joka on peräisin 100 % kierrätetyistä muovipulloista (PET-pulloista)
  • 100 % kloorinkestävä pitkäaikaiseen käyttöön
  • Erinomainen jousto, istuvuus ja muodon säilyvyys
  • Neljänkertainen kompressio verrattuna perinteisiin uimapukumateriaaleihin
  • UPF 50+ -aurinkosuoja
  • Erinomainen värinkesto
  • Nopeasti kuivuva
  • Konepestävä
  • 51 % RePETable®-kierrätyspolyesteria ja 49 % polyesteriä (PBT)

 

ECOLAST+™-materiaali on valmistettu kierrätysmuovista. Materiaali koostuu 51 % kierrätyspolyesteristä ja 49 % polyesteristä (PBT), mikä tekee uimapuvusta kevyen ja mukavan, hyvällä joustolla ja pitkäkestoisella istuvuudella. Materiaali on testattu huolellisesti myös kilpaileviin materiaaleihin verrattuna, ja se on 100 % kloorinkestävää.

Asiakkaidemme arviot